VZW

 

 

We schrijven midden de jaren 90. Het scoutslokaal, een houten chalet gebouwd in ….., heeft zijn beste tijd gehad. Nick Steelandt maakt enkele ruwe schetsen voor een nieuw lokaal. In 1998 pas stuurt groepsleider Jurgen Beke de eerste ideeën voor een nieuw lokaal de wereld in.

Om deze zware financiële opgave te ondersteunen en om het project ook op lange termijn een kans te geven, steken een paar oud-scouts hun schouders onder dit project en vormen op die manier de basis van de huidige VZW. Op 24 mei 1998 wordt de VZW Bric-Collage opgericht onder het voorzitterschap van Arnold Vantieghem, zelf nooit scout geweest maar door alle generatie heen als vriend beschouwd.

De eerste grote opdracht bestaat in het verzamelen van de nodige fondsen. De scoutskas kan een dergelijk bouwproject niet dragen. Door de inzet van heel veel oud-scouts verwerft men al snel het nodige kapitaal en in 2001 kunnen de bouwwerken van start gaan. Arnold Vantieghem volgt de werken nauwgezet en met kennis van zaken op. Op 7 september 2001 wordt het scoutslokaal in gebruik genomen na een zeer vlotte realisatie.

Arnold ziet zijn taak als volbracht en geeft in 2002 het voorzitterschap van de VZW  Bric-collage door aan Jurgen Beke. Van 2009 tot eind 2013 neemt Jo Hackelbracht de fakkel over. In die periode worden veel verbeteringen aangebracht. Een nieuwe keuken, scheidingswanden, verwarming, verlichting, extra berging, … En dan hebben we het nog niet over de vele kleine herstellingen. Met veel geduld en vastberadenheid zorgt Jo ervoor dat de lokalen in orde en netjes blijven. Eind 2013 geeft Jo het voorzitterschap door aan Lander van den Heede. We zijn Jo oneindige dankbaarheid verschuldigd voor deze jarenlange inzet.

 

Voorzitters

  • Arnold 1998-2001
  • Jurgen 2002-2008
  • Jo 2009-2013
  • Lander 2013-

 

  • eerste initiatieven 1997
  • overleg met de gemeente januari 98
  • ondertekening statuten VZW 24 mei 1998
  • oprichter 
  • Startdag met eerste brico bistro 31 oktober 1998
  • Bric-Collage fuif op 31 maart 2001 
  • Eerste steen (nazien) 05 juni 2001
  • Officiële opening 7sept 2001
  • Bouw van berging op tussengebouw 2010 (?)
  • Plannen bouwen berging sjorhout 2015

 

Klik hier voor de statuten van de oprichting en de eerste leden van de vzw.

 

op vandaag 2016 is de samenstelling van de vzw alsvolgt 

Naam Eventuele verantwoordelijkheid E-mail Telefoon
Lander Van den Heede Voorzitter landervdh@hotmail.com 0473/875055
Jo Hackelbracht Erevoorzitter jo.hackelbracht@gmail.com 0475/238946
Elke Declercq Secretariaat elke.dec@gmail.com 0473/943813
Thijs Benoit Actief lid thijs.benoit@gmail.com 0496/500004
Bert Bedert Financiën bert.bedert@skynet.be 056/711531
Pater Rik Van den Panhuyzen Proost rikvdp@hotmail.com 0476/964044
Bram Vaneeckhout Financiën bram.vaneeckhout@telenet.be 0479/258243
Willem Lambert Actief lid willem.lambert@hotmail.com 0472/352309
Thomas Furniere Actief lid furniere@hotmail.com 0479/596692
Ruben Deleersnyder Actief lid del.ruben@gmail.com 0479/581625
Mathieu Vandoorne Actief lid mathieu.vandoorne@gmail.com 0494/075524
Gertjan Deprez Groepsleider gertjan.deprez@hotmail.com 0473/493829
Tine Willaert Groepsleidster tine-willaert@hotmail.com 0493/169964
Alexia Lecluyse Financiën alexialecluyse@hotmail.com 0478/526315
Lukas Denys Lokaalmeester lukas.denys@gmail.com 0491/220449
Lize Vantomme Lokaalmeester lizevantomme@hotmail.com 0470/509440
Koen Willaert Materiaalmeester koen.willaert@hotmail.com 0499/342409
Michiel Deprez Materiaalmeester michiel.deprez@hotmail.nl 0474/073358
Thomas De Paepe Webmaster thomas-de@hotmail.com 0498/224891
Eva Vandenborre Verhuurverantwoordelijke eva_vandenborre@hotmail.com 0474/192696